Migréna Léčba: Aspirin 1000 tablet na migrénu

Aspirin 1000 je farmaceutický přípravek patřící do skupiny nesteroidních protizánětlivých léků používaných k léčbě migrénových záchvatů.

• Co jsou složky a formy uvolňování přípravku Aspirin 1000?

Účinná látka léčiva, jak se očekávalo, je reprezentována kyselinou acetylsalicylovou v množství 500 miligramů na tabletu.

Pomocné látky: uhličitan sodný, kyselina citronová, monosubstituovaný uhličitan sodný a citrát sodný. Tento nástroj je k dispozici v okamžitých efervescentních tabletách, jsou bílé se zkosenými okraji, na jedné straně je použito logo BAYER ve tvaru kříže.

V jednom balení jsou dva kusy. Droga je zařazena do skupiny léků, jejichž uvolnění se provádí bez lékařského předpisu.

• Co je to přípravek Aspirin 1000?

Léčba má mírné analgetické, antipyretické a slabé protizánětlivé účinky. Jsou založeny na schopnosti účinné látky léku potlačovat určitý enzym - cyklooxygenázu a v důsledku toho inhibují produkční reakce prostaglandinu.

Prostaglandiny, někdy nazývané zánětlivé mediátory, jsou látky, které většinou určují přítomnost klinických projevů zánětlivých reakcí, jako je bolest, zarudnutí, otok a tak dále.

Za přítomnosti migrény, jak říkají odborníci, existuje vždy nějaký aseptický vaskulární zánět, neurogenní etiologie, která vyvolává porážku dura mater a v důsledku toho charakteristické ataky hlavy šířící se pouze na polovinu hlavy.

Používání přípravku Aspirin 1000 pomáhá blokovat nebo snižovat zánět v mozku. Navíc je potlačeno šíření excitace v kmeni trigeminálního nervu, což dále snižuje intenzitu bolesti.

Kromě toho existují důkazy, že kyselina acetylsalicylová může potlačit produkci oxidu dusnatého ve vnitřním obložení krevních cév, což blokuje migrénový záchvat.

Absorpce z gastrointestinálního traktu trvá přibližně 20 až 30 minut. Po průchodu játry, stejně jako ve střevní sliznici se kyselina acetylsalicylová metabolizuje na léčivou látku, kyselinu salicylovou. Poločas rozpadu je asi 2 až 3 hodiny. Vylučování se provádí močí a žluč.

• Jaké jsou údaje o Aspirinu 1000?

Aspirin 1000 je předepsán pouze za účelem symptomatické léčby migrény. Jiné indikace neexistují. Upozorňuji na skutečnost, že volný prodej tohoto léčiva vůbec není signálem pro samošetření. Předepsat, stejně jako zrušit všechny léky by měl být odborník s potřebnou kvalifikací. To je dobře pochopeno.

• Jaké jsou kontraindikace Aspirinu 1000?

Níže je seznam absolutních kontraindikací pro jmenování Aspirinu 1000:

• ulcerózní léze sliznice gastrointestinálního traktu;
• hemoragická diatéza;
• Současné užívání methotrexátu;
• bronchiální astma, vyvolaná použitím salicylátů;
• těžké onemocnění orgánů vylučovacího systému;
• selhání jater;
• Těhotenství, zejména ve třetím a druhém trimestru;
• laktace;
• věk pacienta méně než 15 let,
• Individuální nesnášenlivost.

Relativní kontraindikace: současné užívání antikoagulancií, alergické reakce na jiné nesteroidní protizánětlivé léky, senná rýma.

• Co je použití a dávkování přípravku Aspirin 1000?

Aspirin 1000 by měl být předem rozpuštěn ve sklenici obyčejné vody. Je jmenován ve výši 1 gram, což odpovídá dvěma okamžitým tabletám. Pokud existují důkazy, opakované přijetí může být provedeno nejdříve 4 až 8 hodin. Maximální denní dávka by neměla překročit 6 tablet.

Pokud je terapie neúčinná po dobu 3 dnů, je nutné okamžitě ukončit léčbu a vyhledat lékařskou pomoc, lékař by měl zvolit alternativní metody.

• Co se stane, pokud je předávkování přípravkem Aspirin 1000?

V případě předávkování lékem Aspirin 1000 se mohou objevit následující příznaky: bolesti hlavy, snížená ostrost v záchvatech, těžké závratě, letargie. V závažných případech se objevují projevy selhání dýchání, zmatenost, kóma. V dětství může být předávkování drog fatální.

Léčba je následující: výplach žaludku, enterosorbenty. Ve vážných případech hospitalizace a hemodialýza.

• Jaké jsou 1000 vedlejších účinků aspirinu?

Ti, kteří užívají přípravek Aspirin 1000, upozorňují na tyto nežádoucí účinky při použití:

Na straně trávicího systému: bolesti v epigastriu, pálení žáhy, zvracení, nevolnost, rozvoj peptického vředu, perforace.

Další nežádoucí účinky: změny hemogramu, poškození dásní, alergické reakce, tinnitus, bolest hlavy a další.

• Jaké jsou analogy aspirinu 1000?

Aspirin 1000 pro migrénu lze nahradit podobnými léky jako následující léky: HS, Uppsarin UPSA, Thrombopol, Trombo ASS, Taspir, Mikristin, Kolpharit, CardiASK, Bufferin, Acetylsalicylová kyselina,

Mluvili jsme o tom, jak odstranit migrénu, léčbu, tablety Aspirinu 1000 popsané. Léčba migrény by měla být komplexní a měla by zahrnovat užívání medikamentů a rysů práce a odpočinku. Ujistěte se, že jste se zúčastnili preventivních vyšetření a se sebemenšími změnami ve zdravotním stavu, měli byste okamžitě kontaktovat svého lékaře.

Jak pít aspirin na migrénu?

Většina spotřebitelů užívá Aspirin pro první bolesti hlavy, ale někteří věří, že je pro migrénu neúčinný. Aspirin pomáhá s migrénou? Každá osoba má svou odpověď na tuto otázku, ale vědci se rozhodli vyzkoušet možnost Aspirinu poskytnout úlevu od záchvatu migrény.

Aspirinové tablety: pomoc při bolestech hlavy

Migrény jsou náchylné k 25% žen a 14% mužů starších 28 let. Mezi běžné příčiny onemocnění patří:

  • Chronická únava;
  • Genetická predispozice;
  • Špatné návyky.

Nejdůležitějším příznakem onemocnění je akutní bolest v hlavě, která může trvat několik hodin až tří dnů. Onemocnění se projevuje několikrát měsíčně. Bolest převažuje v jisté části hlavy, vyvolávající nevolnost a emetickou nutkání.

Cochrane analýza studií, ve kterých bylo více než 4 tisíc účastníků, dokázalo, že dávka 1000 Aspirinu pro migrénu zmírňuje bolesti během dvou hodin po podání drogy.

Kyselina acetylsalicylová, která je součástí, má následující účinky na tělo:

  • Minimalizuje nevolnost a zduření;
  • Odstraní útoky fotofobie a akustiky;
  • Zlepšuje celkovou pohodu pacienta.

Rovněž podle výsledků výzkumu pomohlo 900-1100 mg Aspirinu 36% pacientů zbavit se silné bolesti a 64% - ze slabosti.

Aspirinová injekce pro těžkou migrénu

V roce 2010, ve známém americkém neurologickém časopise, byly popsány výsledky studií, které potvrdily bezpečnost a vysokou účinnost léčby migrény s aspirinem. Intravenózní podání léku bylo použito k léčbě 155 pacientů, jejichž věk se pohyboval od 17 do 69 let. Všichni se stěžovali na prodloužené těžké bolesti hlavy, které trvaly několik dní a projevovaly se až 2-3krát měsíčně.

Po diagnóze migrény začali dostávat 1 gram Aspirinu 3-5krát denně. Některé z nich měly mírné vedlejší účinky ve formě slabosti a ospalosti. Během užívání léku pacienti popsali svou bolest v digitální škále:

Již druhý den užívání Aspirinu hlásilo více než 23% pacientů snížení bolesti o tři body. Více než 35% pacientů uvedlo průměrnou účinnost Aspirinu.

5% pacientů mělo následující nežádoucí účinky:

  • Porucha gastrointestinálního traktu;
  • Krvácení;
  • Časté zvracení;
  • Nedostatek chuti k jídlu;
  • Vyrážka a zarudnutí kůže;
  • Onemocnění ledvin.

Musíte se rozhodnout, zda užíváte aspirin na migrény nebo ne. Pokud migréna není silná, Aspirin by ji měl okamžitě zastavit. S vážnějšími vjemy to nemusí pomoci. Někteří spotřebitelé užívají přípravek Paracetamol, ale v žádném případě je lepší neupravovat a navštěvovat kvalifikované specialisty. Migréna je prvním příznakem mozkové mrtvice, takže by měla být léčena při prvních projevech.

Zdroje:

Vidal: https://www.vidal.ru/drugs/aspirin__1962
GRLS: https://grls.rosminzdrav.ru/Grls_View_v2.aspx?routingGuid=712d0942-5c3e-4391-96b3-08f47af0de08t=

Byla nalezena chyba? Vyberte jej a stiskněte klávesy Ctrl + Enter

ASPIRIN 1000

◊ Šumivé bílé tablety, kulaté, ploché, zkosené na okraji, s rytinou v podobě ochranné známky (kříž "Bayer") na jedné straně.

Pomocné látky: bezvodý citrát sodný, monosubstituovaný uhličitan sodný, bezvodá kyselina citronová, bezvodý uhličitan sodný.

2 kusy - papírové laminované pásy (6) - kartonové obaly.
2 kusy - papírové laminované pásy (12) - balení z lepenky.

Po perorálním podání se kyselina acetylsalicylová rychle a zcela absorbuje z gastrointestinálního traktu. Během absorpce a bezprostředně po ní se kyselina acetylsalicylová přemění na hlavní aktivní metabolit - kyselinu salicylovou. ASA dosáhne své maximální plazmatické koncentrace během 10-20 minut a kyseliny salicylové v průběhu 0,3-2 hodin.

Vazba proteinů kyseliny acetylsalicylové a kyseliny salicylové na plazmatické bílkoviny je přibližně 80%. Distribuce v tkáních je rychlá.

Kyselina salicylová se metabolizuje v játrech s tvorbou metabolitů - salicilurát, salicylovofenol glukuronid, salicylacylglukuronid, kyselina gentisová a kyselina gentisurová. Vylučuje se do mateřského mléka, proniká do placentární bariéry.

Vylučování kyseliny salicylové závisí na dávce. T1/2 se pohybuje v rozmezí 2-3 hodin, kdy se lék užívá v nízkých dávkách až na přibližně 15 hodin, kdy se užívá ve vysokých dávkách. Kyselina salicylová a její metabolity se vylučují hlavně ledvinami.

- ulcerózní léze trávicího traktu;

- bronchiální astma vyvolaná příjmem salicylátu a NSAID;

- kombinované použití s ​​methotrexátem v dávce 15 mg týdně;

- závažné selhání ledvin;

- závažné selhání jater;

- závažné srdeční selhání ve fázi dekompenzace;

- I. a III. Měsíce těhotenství;

- děti a dospívající mladší 15 let s virovými akutními respiračními infekcemi, kvůli riziku Reyeho syndromu (encefalopatie a akutní degenerace pečene s rozvojem akutního jaterního selhání);

- přecitlivělost na léčivo;

- přecitlivělost na jiné salicyláty.

Léčba by měla být používána opatrně u pacientů, kteří jsou současně léčeni antikoagulační léčbou; Při zadávání historii vředové gastrointestinální léze, včetně chronické nebo opakující se vřed, krvácení do zažívacího traktu, alergické reakce na NSAID a jiných léků na astma bronchiale, senná rýma, nosní polypy, chronické onemocnění dýchacích cest; u pacientů s poruchou renálních funkcí a jater, s dnou, hyperurikemií; v druhém trimestru těhotenství.

Lék se užívá perorálně po jídle, předtím než se rozpustí ve vodě.

Přiřadte jednou dávku 1 g (odpovídající 2 šumivým kartám). V případě potřeby lze příjem opakovat po 4-8 hodinách. Maximální denní dávka je 3 g (6 tab.).

Pacienti by neměli lék užívat déle než 3 dny bez konzultace s lékařem. Pokud jsou záchvaty migrény časté a jejich frekvence se zvyšuje nebo symptomy přetrvávají po dlouhou dobu, měl by se pacient poradit s lékařem, v případě nutnosti může být předepsána alternativní léčba.

Z trávicího systému: bolesti břicha, nevolnost, zvracení, pálení žáhy, gastrointestinální krvácení (včetně skryté, což vede k vývoji anémie z nedostatku železa), žaludeční a dvanáctníkové vředy (včetně perforované), zvýšení jaterních transamináz.

Na straně centrálního nervového systému a periferního nervového systému: závratě, tinitus, ztráta sluchu, bolest hlavy (obvykle jsou známky předávkování).

Na straně hematopoetického systému: prodloužení doby krvácení s vývojem krvácení v různých lokalizacích (nosní, guma, hemoragická purpura).

Alergické reakce: anafylaktické reakce, astma, angioedém, kopřivka a další alergické kožní reakce.

Starší pacienti a malé děti mohou předávkování kyselinou acetylsalicylovou fatální.

Symptomy: s mírným předávkováním - tinitus, pocit ztráty sluchu, bolesti hlavy, závratě, letargie. V případě závažného předávkování - horečka, hyperventilace, ketóza, respirační alkalóza, metabolická acidóza, kóma, kardiovaskulární šok, respirační selhání, těžká hypoglykemie.

Léčba: v případě středně závažného předávkování mohou být příznaky kontrolovány snížením dávky léku.

Při předávkování těžká naléhavou hospitalizaci na specializované JIP - výplach žaludku, jmenování aktivního uhlí, stanovení acidobazické rovnováhy, alkalická diuréza moč na hodnoty pH v rozmezí 7.5-8, nucené alkalickou diurézu, když koncentrace kyseliny salicylové v krvi nad 500 mg / l (3,6 mmol / l) u dospělých a 300 mg / l (2,2 mmol / l) u dětí, kompenzace ztráty tekutin, symptomatická léčba. Při těžké otravě je možná hemodialýza.

Kombinace aspirinu 1000 s methotrexátem v dávce vyšší než 15 mg týdně je kontraindikována.

Aspirin 1000 by měl být používán s opatrností v následujících kombinacích.

Zatímco použití methotrexátu po dobu nejméně 15 mg týdně zvyšuje methotrexát hematologické toxicity, protože NSAID obecně snižují renální clearance methotrexátu a salicyláty, zejména ho vytlačit ze spojení s proteiny plazmy.

Při současném užívání s jinými salicylami v důsledku účinku synergismu se zvyšuje riziko vzniku ulcerózních lézí gastrointestinální sliznice a krvácení.

Kyselina acetylsalicylová snižuje terapeutický účinek uricosurických léků (benzbromaron, probenecid) kvůli kompetitivní tubulární eliminaci kyseliny močové.

Se současným užíváním se zvyšuje koncentrace digoxinu v plazmě snížením jeho vylučování.

Pozorovaná zvýšená hypoglykemický účinek inzulínu a hypoglykemická léčiva deriváty sulfonylmočoviny se tím, že kyselina acetylsalicylová ve vysokých dávkách má hypoglykemické vlastnosti a přemísťuje sulfonylmočovinu jeho vztahu s proteiny plazmy.

Při současném podávání s trombolytickými / antiagregačními léky jiných tříd (tiklopidin) se zvyšuje riziko krvácení.

Když jsou diuretika kombinovány s kyselinou acetylsalicylovou v dávce 3 g / den nebo více, glomerulární filtrace se snižuje v důsledku inhibice syntézy prostaglandinů v ledvinách.

Při souběžném užívání se systémovými kortikosteroidy, s výjimkou hydrokortizonu (používaného k léčbě Addisonovy choroby), se koncentrace salicylátů v krevní plazmě snižují, protože kortikosteroidy zvyšují eliminaci salicylátů.

Při současném užívání ACE inhibitorů a kyseliny acetylsalicylové v dávce 3 g / den nebo více je pozorováno snížení hypotenzního účinku ACE inhibitorů v důsledku snížení glomerulární filtrace.

Kyselina acetylsalicylová porušuje vazbu kyseliny valproové na plazmatické proteiny, což vede ke zvýšené toxicitě.

Když je kyselina acetylsalicylová kombinována s ethanolem, zvyšuje se poškozující účinek na sliznici gastrointestinálního traktu a prodlužuje se doba krvácení.

Kyselina acetylsalicylová může vyvolat vznik bronchospasmu a způsobit záchvat bronchiálního astmatu nebo jiných alergických reakcí. Rizikovými faktory jsou pacientova anamnéza bronchiálního astmatu, senné rýmy, nosní polypy, chronické respirační onemocnění, stejně jako alergické reakce na jiné léky (např. Pruritus, kopřivka, jiné kožní reakce). Schopnost kyseliny acetylsalicylové potlačit agregaci krevních destiček může vést k zvýšenému krvácení během a po chirurgických zákrocích (včetně menších chirurgických zákroků, jako je extrakce zubů). Riziko krvácení se zvyšuje s použitím kyseliny acetylsalicylové ve vysokých dávkách. Hemorrhagní účinek kyseliny acetylsalicylové trvá 4-8 dní po jejím vysazení.

V nízkých dávkách kyselina acetylsalicylová snižuje vylučování kyseliny močové, což může způsobit vznik dny u pacientů s počáteční nízkou hladinou vylučování. Dlouhodobé užívání analgetik může vést k tvorbě bolesti hlavy, které se vyskytují během období stažení analgetik. Obvyklé užívání analgetik (zvláště kombinace různých analgetik) může vést k rozvoji závažného poškození ledvin - analgetické nefropatie.

V jedné dávce léčiva Aspirin 1000 obsahuje 1086 mg sodíku, což je třeba vzít v úvahu při užívání léku u pacientů s dietou se sníženým obsahem soli.

Použití v pediatrii

Použití přípravků obsahujících kyselinu acetylsalicylovou u dětí je kontraindikováno, protože v případě virové infekce se zvyšuje riziko Reyeho syndromu (prodloužené zvracení, akutní encefalopatie, zvětšená játra).

Vliv na schopnost řídit motorovou dopravu a řídící mechanismy

Aspirin 1000 neovlivňuje schopnost řídit vozidla a ovládat pohyblivé stroje.

V I. a III. Trimestru těhotenství je užívání všech léků obsahujících kyselinu acetylsalicylovou kontraindikováno. V druhém trimestru těhotenství může být kyselina acetylsalicylová podávána sporadicky. Nepoužívejte jako dlouhodobou léčbu.

Použití v III trimestru kyseliny acetylsalicylové v dávce 500 mg / den, stejně jako jiné inhibitory syntézy prostaglandinů, může způsobit abnormality plodu následující: kardiopulmonální (předčasné uzavření ductus arteriosus a plicní hypertenzí); renální dysfunkce až do vývoje selhání ledvin s oligohydramniostem; prodloužení doby krvácení u matky a plodu do konce těhotenství. Tento účinek lze pozorovat i při použití kyseliny acetylsalicylové v nízkých dávkách.

Salicyláty a jejich metabolity v malých množstvích se vylučují do mateřského mléka. Během kojení je užívání léčiv obsahujících kyselinu acetylsalicylovou kontraindikováno.

Kontraindikace u těžkého selhání ledvin.

Používejte s opatrností u pacientů s poruchou funkce ledvin.

Kontraindikace u závažného selhání jater.

Používejte s opatrností u pacientů s poruchou funkce jater.

Účinnost a dávkování aspirinu pro bolest hlavy

Pomáhá aspirin s bolestí hlavy nebo ne? Tento lék je jedním z nejspolehlivějších a nejpřísnějších prostředků pro tento problém. Popularita léku je založena na jeho přijatelné ceně a velkém okruhu terapeutického účinku s minimálními vedlejšími účinky.

Aspirin je známý nejen svým analgetickým účinkem, ale také jeho antipyretickými, antiagregačními (anti-trombózními) a protizánětlivými účinky, což z něj činí prakticky univerzální lék.

Nejčastěji se aspirin používá ke snížení teploty, zmírnění bolesti různých původů (bolesti hlavy, bolesti zubů, bolesti kloubů), prevence trombózy a také jako protizánětlivé činidlo při revmatických onemocněních.

Účinnost

Aspirin je považován za účinnou analgetikum pro léčbu primárních a sekundárních (způsobených zánětem nebo kocovinou) bolestí hlavy, stejně jako pro léčbu symptomů bolesti spojených s migrénou.

Jednou z hlavních příčin primární bolesti hlavy je přetížení svalů hlavy nebo obličeje, což vede ke špatnému krevnímu oběhu a k poklesu množství kyslíku přiváděného do mozkových buněk. Aspirin, který má antiagregační účinek, zředí krev a zlepšuje jeho cirkulaci, což zmírňuje symptomy bolesti.

Aspirin je nezbytný k odstranění bolesti způsobené zánětlivými procesy během virové infekce. Tento léčivý přípravek pozastavuje syntézu zánětlivých látek, snižuje horečku a symptomy horečky.

Aspirin pomáhá s migrénami? Díky protizánětlivému účinku lék eliminuje záněty a křeče v mozkových cévách, způsobuje silnou bolest hlavy během migrény a také zvyšuje průtok krve, zmírňuje bolestivé syndromy a snižuje křeče v krevních cévách.

Pro zvýšení analgetického účinku při migréně je nutné zvýšit standardní dávku léku na 1000 mg (2 standardní tablety 500 mg nebo 1 tableta Aspirinu 1000) a užívat je při prvním bolestivém příznaku. Aspirin pomáhá výrazně zmírnit bolest při migréně nebo dokonce úplně zablokovat, pokud užíváte lék v rané fázi útoku. Časté užívání však může být návykové a snížit účinnost léku.

Pozor! Pokud je bolest hlavy silná a není po ruce aspirin, může ji nahradit kyselina acetylsalicylová nebo analgin.

Složení a formulář pro uvolnění

Složení aspirinu zahrnuje:

  1. účinná látka - kyselina acetylsalicylová, která je nesteroidním protizánětlivým lékem, který má antipyretický, protizánětlivý a analgetický účinek;
  2. pomocné složky, které poskytují fyzikálně-mechanické vlastnosti tablety, přispívají k hladké penetraci léčiva a uvolňování aktivní složky. Takové složky jsou: mikrokrystalická celulóza, kukuřičný škrob, mastek, hydrogenuhličitan sodný (šupka šumivých tablet), citrát sodný (obsažený v Aspirinu C).

Aspirin je dostupný v:

  • tablety pro orální podání;
  • šumivé tablety pro předběžné rozpouštění ve vodě.

Forma aspirinu je prezentována ve formě bílých tablet s bikonvexní kulatou formou 350 mg (šumivé tablety), každá 500 mg, 1000 mg.

V balení po 1, 2, 10 blistrech, každý blistr po 10 tabletách.

Názvy tablet pro orální podání: "Aspirin", "Aspirin Cardio" (používané k prevenci trombózy).

Šumivé tablety jsou známé pod třemi názvy: "Aspirin 1000", "Aspirin C" (s přídavkem vitamínu C do kompozice).

Mechanismus účinku

Analgetický účinek aspirinu je založen na jeho schopnosti inhibovat přenos bolestivých nervových impulzů.

Kyselina acetylsalicylová, která je aktivní složkou aspirinu, může nevratně blokovat aktivitu enzymu cyklooxygenázy, který je zodpovědný za produkci účinných látek prostaglandinu a thromboxanu, které působí na receptory bolesti, a také způsobují zvýšení teploty a zánětlivých reakcí.

Dávkování

Lék je určen pro dospělé a děti starší 15 let.

Při bolestech hlavy se doporučuje užívat 500-1000 mg (1-2 tablety) v intervalu mezi dávkami 4-8 hodin. Maximální přípustná jednorázová dávka je 1000 mg denně - 3000 mg. Pro starší lidi (po 65 letech) - 2000 mg.

Tento přípravek je po jídle podáván perorálně, omyje se velkým množstvím vody.

Jak rychle to pomáhá

Analgetický účinek aspirinu se objeví během 10-20 minut po podání léku.
Rozpustné tablety působí po 5-10 minutách.

Užitečné video

Doporučujeme vizuálně seznámit se s videem na téma:

Kontraindikace a vedlejší účinky

Lék se nedoporučuje dětem mladším 15 let kvůli riziku Reyeho syndromu (akutní hepatální encefalopatie). Používání kyseliny acetylsalicylové je také zakázáno, jestliže:

  1. těhotenství a kojení;
  2. alergie na jednotlivé složky léčiva;
  3. renální, jaterní a srdeční selhání;
  4. ulcerativní onemocnění gastrointestinálního traktu;
  5. gastritida;
  6. aneuryzma aorty;
  7. poruchy krvácení;
  8. bronchiální astma;
  9. hemoragická diatéza.

Při užívání léků musíte důsledně dodržovat pokyny týkající se dávkování léku. Následující nežádoucí účinky se mohou vyskytnout, pokud je překročena maximální dávka nebo pokud je léčba příliš dlouhá:

  1. závratě a tinnitu;
  2. pálení žáhy;
  3. nevolnost, zvracení;
  4. bolest břicha;
  5. krvácení;
  6. alergické reakce;
  7. rychlé dýchání;
  8. křeče;
  9. horečka;
  10. snížená chuť k jídlu;
  11. zmatek;
  12. halucinace.

Pokud se objeví tyto příznaky, musíte okamžitě přestat užívat lék a konzultovat s lékařem.

Závěr

Aspirin je silný analgetický lék, který může během několika minut uvolnit z intenzivního bolesti hlavy, zánětu, migrény a kocoviny. Chcete-li účinně odstranit bolest a snížit riziko nežádoucích účinků, musíte přísně dodržovat pokyny pro použití léku a nepřekračovat povolenou jednotnou a denní dávku (1000 mg a 3000 mg, v daném pořadí). Nedoporučuje se používat drogu déle než sedm dní.

ASPIRIN ® 1000 (ASPIRIN ® 1000) návod k použití

Držitel osvědčení o registraci:

Vyrobil:

Kontaktní informace:

Dávkovací formulář

Forma uvolnění, balení a složení Aspirinu® 1000

Šumivé tablety bílé, kulaté, ploché, zkosené na okraji, s rytinou v podobě ochranné známky ("kříž Bayer") na jedné straně.

Pomocné látky: bezvodý citrát sodný, monosubstituovaný uhličitan sodný, bezvodá kyselina citronová, bezvodý uhličitan sodný.

2 kusy - papírové laminované pásy (6) - kartonové obaly.
2 kusy - papírové laminované pásy (12) - balení z lepenky.

Farmakologický účinek

Farmakokinetika

Po perorálním podání se kyselina acetylsalicylová rychle a zcela absorbuje z gastrointestinálního traktu. Během absorpce a bezprostředně po ní se kyselina acetylsalicylová přemění na hlavní aktivní metabolit - kyselinu salicylovou. ASA dosáhne své maximální plazmatické koncentrace během 10-20 minut a kyseliny salicylové v průběhu 0,3-2 hodin.

Vazba proteinů kyseliny acetylsalicylové a kyseliny salicylové na plazmatické bílkoviny je přibližně 80%. Distribuce v tkáních je rychlá.

Kyselina salicylová se metabolizuje v játrech s tvorbou metabolitů - salicilurát, salicylovofenol glukuronid, salicylacylglukuronid, kyselina gentisová a kyselina gentisurová. Vylučuje se do mateřského mléka, proniká do placentární bariéry.

Vylučování kyseliny salicylové závisí na dávce. T1/2 se pohybuje v rozmezí 2-3 hodin, kdy se lék užívá v nízkých dávkách až na přibližně 15 hodin, kdy se užívá ve vysokých dávkách. Kyselina salicylová a její metabolity se vylučují hlavně ledvinami.

Indikace léku Aspirin ® 1000

Dávkovací režim

Lék se užívá perorálně po jídle, předtím než se rozpustí ve vodě.

Přiřadte jednou dávku 1 g (odpovídající 2 šumivým kartám). V případě potřeby lze příjem opakovat po 4-8 hodinách. Maximální denní dávka je 3 g (6 tab.).

Pacienti by neměli lék užívat déle než 3 dny bez konzultace s lékařem. Pokud jsou záchvaty migrény časté a jejich frekvence se zvyšuje nebo symptomy přetrvávají po dlouhou dobu, měl by se pacient poradit s lékařem, v případě nutnosti může být předepsána alternativní léčba.

Nežádoucí účinky

Z trávicího systému: bolesti břicha, nevolnost, zvracení, pálení žáhy, gastrointestinální krvácení (včetně skryté, což vede k vývoji anémie z nedostatku železa), žaludeční a dvanáctníkové vředy (včetně perforované), zvýšení jaterních transamináz.

Na straně centrálního nervového systému a periferního nervového systému: závratě, tinitus, ztráta sluchu, bolest hlavy (obvykle jsou známky předávkování).

Na straně hematopoetického systému: prodloužení doby krvácení s vývojem krvácení v různých lokalizacích (nosní, guma, hemoragická purpura).

Alergické reakce: anafylaktické reakce, astma, angioedém, kopřivka a další alergické kožní reakce.

Kontraindikace

  • ulcerózní léze gastrointestinálního traktu;
  • hemoragická diatéza;
  • bronchiální astma indukovaná salicyláty a NSAID;
  • kombinované použití s ​​methotrexátem v dávce 15 mg týdně;
  • těžké selhání ledvin;
  • těžké selhání jater;
  • těžké srdeční selhání ve stadiu dekompenzace;
  • I. a III. Trimestru těhotenství;
  • období laktace;
  • děti a mladiství mladší 15 let s virovými akutními respiračními infekcemi, kvůli riziku Reyeho syndromu (encefalopatie a akutní degenerace pečene s akutním jaterním selháním);
  • přecitlivělost na léčivo;
  • přecitlivělost na jiné salicyláty.

Léčba by měla být používána opatrně u pacientů, kteří jsou současně léčeni antikoagulační léčbou; Při zadávání historii vředové gastrointestinální léze, včetně chronické nebo opakující se vřed, krvácení do zažívacího traktu, alergické reakce na NSAID a jiných léků na astma bronchiale, senná rýma, nosní polypy, chronické onemocnění dýchacích cest; u pacientů s poruchou renálních funkcí a jater, s dnou, hyperurikemií; v druhém trimestru těhotenství.

Používejte během těhotenství a kojení

V I. a III. Trimestru těhotenství je užívání všech léků obsahujících kyselinu acetylsalicylovou kontraindikováno. V druhém trimestru těhotenství může být kyselina acetylsalicylová podávána sporadicky. Nepoužívejte jako dlouhodobou léčbu.

Použití v III trimestru kyseliny acetylsalicylové v dávce 500 mg / den, stejně jako jiné inhibitory syntézy prostaglandinů, může způsobit abnormality plodu následující: kardiopulmonální (předčasné uzavření ductus arteriosus a plicní hypertenzí); renální dysfunkce až do vývoje selhání ledvin s oligohydramniostem; prodloužení doby krvácení u matky a plodu do konce těhotenství. Tento účinek lze pozorovat i při použití kyseliny acetylsalicylové v nízkých dávkách.

Salicyláty a jejich metabolity v malých množstvích se vylučují do mateřského mléka. Během kojení je užívání léčiv obsahujících kyselinu acetylsalicylovou kontraindikováno.

Žádost o porušení jater

Kontraindikace u závažného selhání jater.

Používejte s opatrností u pacientů s poruchou funkce jater.

Žádost o porušení funkce ledvin

Kontraindikace u těžkého selhání ledvin.

Používejte s opatrností u pacientů s poruchou funkce ledvin.

Použití u dětí

Použití u starších pacientů

Zvláštní instrukce

Kyselina acetylsalicylová může vyvolat vznik bronchospasmu a způsobit záchvat bronchiálního astmatu nebo jiných alergických reakcí. Rizikovými faktory jsou pacientova anamnéza bronchiálního astmatu, senné rýmy, nosní polypy, chronické respirační onemocnění, stejně jako alergické reakce na jiné léky (např. Pruritus, kopřivka, jiné kožní reakce). Schopnost kyseliny acetylsalicylové potlačit agregaci krevních destiček může vést k zvýšenému krvácení během a po chirurgických zákrocích (včetně menších chirurgických zákroků, jako je extrakce zubů). Riziko krvácení se zvyšuje s použitím kyseliny acetylsalicylové ve vysokých dávkách. Hemorrhagní účinek kyseliny acetylsalicylové trvá 4-8 dní po jejím vysazení.

V nízkých dávkách kyselina acetylsalicylová snižuje vylučování kyseliny močové, což může způsobit vznik dny u pacientů s počáteční nízkou hladinou vylučování. Dlouhodobé užívání analgetik může vést k tvorbě bolesti hlavy, které se vyskytují během období stažení analgetik. Obvyklé užívání analgetik (zvláště kombinace různých analgetik) může vést k rozvoji závažného poškození ledvin - analgetické nefropatie.

1 dávka přípravku Aspirin ® 1000 obsahuje 1086 mg sodíku, což je třeba vzít v úvahu při použití léku u pacientů s dietou s omezeným příjmem soli.

Použití v pediatrii

Použití přípravků obsahujících kyselinu acetylsalicylovou u dětí je kontraindikováno, protože v případě virové infekce se zvyšuje riziko Reyeho syndromu (prodloužené zvracení, akutní encefalopatie, zvětšená játra).

Vliv na schopnost řídit motorovou dopravu a řídící mechanismy

Aspirin ® 1000 neovlivňuje schopnost řídit vozidla a řídit pohyblivé stroje.

Předávkování

Starší pacienti a malé děti mohou předávkování kyselinou acetylsalicylovou fatální.

Symptomy: s mírným předávkováním - tinitus, pocit ztráty sluchu, bolesti hlavy, závratě, letargie. V případě závažného předávkování - horečka, hyperventilace, ketóza, respirační alkalóza, metabolická acidóza, kóma, kardiovaskulární šok, respirační selhání, těžká hypoglykemie.

Léčba: v případě středně závažného předávkování mohou být příznaky kontrolovány snížením dávky léku.

Při předávkování těžká naléhavou hospitalizaci na specializované JIP - výplach žaludku, jmenování aktivního uhlí, stanovení acidobazické rovnováhy, alkalická diuréza moč na hodnoty pH v rozmezí 7.5-8, nucené alkalickou diurézu, když koncentrace kyseliny salicylové v krvi nad 500 mg / l (3,6 mmol / l) u dospělých a 300 mg / l (2,2 mmol / l) u dětí, kompenzace ztráty tekutin, symptomatická léčba. Při těžké otravě je možná hemodialýza.

Léková interakce

Kombinace aspirinu 1000 s methotrexátem v dávce vyšší než 15 mg týdně je kontraindikována.

Aspirin® 1000 by měl být používán s opatrností v následujících kombinacích.

Zatímco použití methotrexátu po dobu nejméně 15 mg týdně zvyšuje methotrexát hematologické toxicity, protože NSAID obecně snižují renální clearance methotrexátu a salicyláty, zejména ho vytlačit ze spojení s proteiny plazmy.

Při současném užívání s jinými salicylami v důsledku účinku synergismu se zvyšuje riziko vzniku ulcerózních lézí gastrointestinální sliznice a krvácení.

Kyselina acetylsalicylová snižuje terapeutický účinek uricosurických léků (benzbromaron, probenecid) kvůli kompetitivní tubulární eliminaci kyseliny močové.

Se současným užíváním se zvyšuje koncentrace digoxinu v plazmě snížením jeho vylučování.

Pozorovaná zvýšená hypoglykemický účinek inzulínu a hypoglykemická léčiva deriváty sulfonylmočoviny se tím, že kyselina acetylsalicylová ve vysokých dávkách má hypoglykemické vlastnosti a přemísťuje sulfonylmočovinu jeho vztahu s proteiny plazmy.

Při současném podávání s trombolytickými / antiagregačními léky jiných tříd (tiklopidin) se zvyšuje riziko krvácení.

Když jsou diuretika kombinovány s kyselinou acetylsalicylovou v dávce 3 g / den nebo více, glomerulární filtrace se snižuje v důsledku inhibice syntézy prostaglandinů v ledvinách.

Při souběžném užívání se systémovými kortikosteroidy, s výjimkou hydrokortizonu (používaného k léčbě Addisonovy choroby), se koncentrace salicylátů v krevní plazmě snižují, protože kortikosteroidy zvyšují eliminaci salicylátů.

Při současném užívání ACE inhibitorů a kyseliny acetylsalicylové v dávce 3 g / den nebo více je pozorováno snížení hypotenzního účinku ACE inhibitorů v důsledku snížení glomerulární filtrace.

Kyselina acetylsalicylová porušuje vazbu kyseliny valproové na plazmatické proteiny, což vede ke zvýšené toxicitě.

Když je kyselina acetylsalicylová kombinována s ethanolem, zvyšuje se poškozující účinek na sliznici gastrointestinálního traktu a prodlužuje se doba krvácení.

Aspirin 1000 návod k použití, kontraindikace, nežádoucí účinky, recenze

NSAIDs. Má protizánětlivé, analgetické a antipyretické účinky.
Lék: Aspirin® 1000
Účinná látka léčivé látky: kyselina acetylsalicylová
ATX kód: N02BA01
KFG: NSAID používané při záchvatech migrény
Registrační číslo: П №016188 / 01
Datum zápisu: 08.12.06
Vlastník reg. ID: BAYER SPOTŘEBITELSKÁ PÉČE AG

Forma uvolnění Aspirin 1000, balení a složení přípravku.

Šumivé tablety jsou kulaté, ploché, zkosené na okraji, bílé, s rytinou v podobě značky (Bayer cross) na jedné straně.

1 kartu.
kyselina acetylsalicylová
500 mg

Pomocné látky: bezvodý citrát sodný, monosubstituovaný uhličitan sodný, bezvodá kyselina citronová, bezvodý uhličitan sodný.

2 kusy - papírové laminované pásy (12) - balení z lepenky.
2 kusy - papírové laminované pásy (6) - kartonové obaly.

POPIS ÚČINNÉ LÁTKY.
Všechny výše uvedené informace jsou uvedeny pouze pro seznámení s lékem, možnost použití by měla být konzultována s lékařem.

Farmakologický účinek aspirin 1000

NSAIDs. Má protizánětlivé, analgetické a antipyretické účinky, stejně jako inhibuje agregaci krevních destiček. Mechanismus účinku je spojen s inhibicí aktivity COX - hlavního enzymu v metabolismu kyseliny arachidonové, která je prekurzorem prostaglandinů, které hrají hlavní roli v patogenezi zánětu, bolesti a horečky. Pokles obsahu prostaglandinů (především E1) ve středu termoregulace vede k poklesu tělesné teploty způsobené expanzí krevních cév kůže a zvýšením pocení. Analgetický účinek je způsoben jak centrálním, tak periferním účinkem. Snižuje agregaci, adhezi destiček a tvorbu trombů potlačením syntézy tromboxanu A2 v trombocytech.

Snižuje úmrtnost a riziko infarktu myokardu s nestabilní angínou. Efektivní v primární prevenci onemocnění kardiovaskulárního systému a sekundární prevence infarktu myokardu. Při denní dávce 6 g nebo více potlačuje syntézu protrombinu v játrech a zvyšuje protrombinový čas. Zvyšuje plazmatickou fibrinolytickou aktivitu a snižuje koncentraci koagulačních faktorů závislých na vitaminu K (II, VII, IX, X). Zvyšuje hemoragické komplikace během chirurgických zákroků, zvyšuje riziko krvácení během léčby antikoagulancií. Stimuluje vylučování kyseliny močové (poruší její reabsorpci v renálních tubulech), ale ve vysokých dávkách. Blokace COX-1 v žaludeční sliznici vede k inhibici gastroprotektivních prostaglandinů, které mohou vést k ulceraci sliznice a následnému krvácení.

Farmakokinetika léku.

Při požití se rychle vstřebává hlavně z proximálního tenkého střeva a v menší míře ze žaludku. Přítomnost potravy v žaludku významně mění absorpci kyseliny acetylsalicylové.

Metabolizuje se v játrech hydrolýzou za vzniku kyseliny salicylové, po níž následuje konjugace s glycinem nebo glukuronidem. Koncentrace salicylátů v krevní plazmě je proměnná.

Přibližně 80% kyseliny salicylové se váže na plazmatické proteiny. Salicyláty snadno pronikají do mnoha tkání a tělních tekutin, včetně ve spinálních, peritoneálních a synoviálních tekutinách. Salicyláty se nacházejí v malém množství v mozkové tkáni, stopy - v žluči, potu, výkalych. Rychle proniká do placentární bariéry, v malých množstvích vylučovaných do mateřského mléka.

U novorozenců mohou salicyláty posunout bilirubin z asociace s albuminem a podporovat vývoj bilirubinové encefalopatie.

Penetrace do dutiny kloubů se urychluje v přítomnosti hyperémie a edému a zpomaluje proliferační fázi zánětu.

V případě acidózy se velká část salicylátu převede na neionizovanou kyselinu, která dobře proniká do tkání, vč. do mozku.

Vylučuje se hlavně aktivní sekrecí v tubulách ledvin v nezměněné formě (60%) a ve formě metabolitů. Vylučování nezměněného salicylátu závisí na pH moči (při zvyšující se alkalizaci moči, ionizaci salicylátů, zhoršení reabsorpce a vylučování významně). T1 / 2 kyseliny acetylsalicylové je přibližně 15 minut. Salicylát T1 / 2, užívaný v nízkých dávkách, je 2-3 hodiny, přičemž zvýšení dávky se může zvýšit na 15 až 30 hodin. U novorozenců je eliminace salicylátu mnohem pomalejší než u dospělých.

Indikace pro použití:

Revmatismus, revmatoidní artritida, infekční alergická myokarditida; horečka u infekčních a zánětlivých onemocnění; bolestivý syndrom slabé a střední intenzity různých genezí (neuralgie, myalgie, bolest hlavy); prevence trombózy a embolie; primární a sekundární prevence infarktu myokardu; prevence poruch cerebrální cirkulace ischemickým typem.

V klinické imunologii a alergologii: v postupně se zvyšujícím se dávkách pro dlouhodobou desenzitizaci aspirinu a při tvorbě odolné tolerance k NSAID u pacientů s astmatem "aspirinem" a "aspirinovou triádou".

Dávkování a způsob užívání léku.

Individuální. U dospělých se jedna dávka pohybuje od 40 mg do 1 g denně, od 150 mg do 8 g; frekvence užívání - 2 až 6krát denně.

Nežádoucí účinky Aspirinu 1000:

Na straně trávicího systému: nevolnost, zvracení, anorexie, epigastrická bolest, průjem; vzácně - výskyt erozních a vředových lézí, krvácení z gastrointestinálního traktu, abnormální jaterní funkce.

Na straně centrálního nervového systému: s prodlouženým užíváním, závratě, bolestem hlavy, reverzibilním poškozením zraku, tinnitu, aseptickou meningitidou jsou možné.

Z hematopoetického systému: zřídka - trombocytopenie, anémie.

Na straně systému koagulace krve: zřídka - hemoragický syndrom, prodloužení doby krvácení.

Na straně močového systému: zřídka - porucha funkce ledvin; s prodlouženým užíváním - akutní renální selhání, nefrotický syndrom.

Alergické reakce: zřídka - kožní vyrážka, angioedém, bronchospazmus, "aspirační triáda" (kombinace bronchiálního astmatu, rekurentní polypózy nosu a paranasálních dutin a nesnášenlivosti s kyselinou acetylsalicylovou a pyrazolonovými léky).

Jiné: v některých případech - Reyeův syndrom; s prodlouženým užíváním - zvýšením příznaků chronického srdečního selhání.

Kontraindikace k léku:

Erozivní a vředová gastrointestinální léze v akutní fázi, gastrointestinální krvácení, „aspirin trojice“, indikace historii kopřivka, rýma, způsobený sáním aspirinu a jinými NSAID, hemofilie, hemoragické diatéza, hypoprotrombinemie, rozebírá aorty, portální hypertenze, nedostatek vitaminu K, selhání jater a / nebo ledvin, nedostatek glukóza-6-fosfátdehydrogenázy, Reyeův syndrom, dětský věk (do věku 15 let - riziko Reyeho syndromu u dětí s hypertermií tváří v tvář virové vlevo), I a III trimestru těhotenství, laktace, přecitlivělost na kyselinu acetylsalicylovou a další salicyláty.

Používejte během těhotenství a kojení.

Kontraindikace pro použití v I. a III. Trimestru těhotenství. V druhém trimestru těhotenství je možné jednorázový vstup podle přísných indikací.

Má teratogenní účinek: při aplikaci v prvním trimestru způsobuje rozvoj rozštěpení horního patra, ve třetím trimestru způsobuje inhibici pracovního výkonu (inhibice syntézy prostaglandinu), předčasné uzavření arteriálního kanálu v plodu, hyperplazie plicních cév a hypertenze v plicním oběhu.

Kyselina acetylsalicylová se vylučuje do mateřského mléka, což zvyšuje riziko krvácení u dítěte v důsledku dysfunkce krevních destiček, proto by neměla kyselina matka během kojení používat kyselinu acetylsalicylovou.

Zvláštní pokyny pro použití Aspirin 1000.

Používá se opatrně u pacientů s onemocněním jater a ledvin, s bronchiálním astmatem, erozními a ulcerativními lézemi a krvácením z gastrointestinálního traktu v anamnéze, se zvýšeným krvácením nebo při provádění antikoagulační léčby, dekompenzovaným chronickým srdečním selháním.

Kyselina acetylsalicylová dokonce i v malých dávkách snižuje vylučování kyseliny močové z těla, což může způsobit akutní záchvat dny u citlivých pacientů. Při provádění dlouhodobé léčby a / nebo užívání kyseliny acetylsalicylové ve vysokých dávkách je nezbytné pozorovat lékaře a pravidelně sledovat hladinu hemoglobinu.

Použití kyseliny acetisalicylové jako protizánětlivého činidla v denní dávce 5 až 8 g je omezeno kvůli vysoké pravděpodobnosti vedlejších účinků z gastrointestinálního traktu.

Před chirurgickým zákrokem ke snížení krvácení během operace a po operaci by salicyláty měly být přerušeny po dobu 5-7 dní.

Během dlouhodobé léčby je nutné provést obecný krevní test a vyšetření stolice pro okultní krev.

Použití kyseliny acetylsalicylové v pediatrii je kontraindikováno, protože v případě virové infekce u dětí pod vlivem kyseliny acetylsalicylové se zvyšuje riziko Reyeho syndromu. Symptomy Reyeho syndromu jsou prodloužené zvracení, akutní encefalopatie, zvětšená játra.

Doba trvání léčby (bez konzultace s lékařem) by neměla překročit 7 dní, pokud byla předepsána jako analgetikum a více než 3 dny jako antipyretikum.

Během léčby by se pacient měl zdržet konzumace alkoholu.

Interakce Aspirinu 1000 s jinými léky.

Se současným užíváním antacid obsahujících hořčík a / nebo hydroxid hlinitý zpomaluje a snižuje vstřebávání kyseliny acetylsalicylové.

Při současném užívání blokátorů kalciových kanálů, činidel, které omezují příjem vápníku nebo zvyšují vylučování vápníku z těla, se zvyšuje riziko krvácení.

Při současném užívání s kyselinou acetylsalicylovou se zvyšuje účinek heparinu a nepřímých antikoagulancií, hypoglykemických činidel sulfonylmočovinových derivátů, inzulínů, methotrexátu, fenytoinu, kyseliny valproové.

Při současném užívání s kortikosteroidy se zvyšuje riziko ulcerogenních účinků a výskytu gastrointestinálního krvácení.

Při současném užívání se snižuje účinnost diuretik (spironolakton, furosemid).

Při současném užívání jiných NSAID se zvyšuje riziko nežádoucích účinků. Kyselina acetylsalicylová může snížit plazmatické koncentrace indometacinu, piroxikamu.

Při použití současně se zlatými přípravky může kyselina acetylsalicylová vyvolat poškození jater.

Se současným užíváním se snižuje účinnost uricosurických léčiv (včetně probenecidu, sulfinpyrazonu, benzbromaronu).

Při současném užívání kyseliny acetylsalicylové a sodné soli alendronátu se může vyvinout těžká esofagitida.

Se současným užíváním griseofulviny může dojít k porušení absorpce kyseliny acetylsalicylové.

Je popsán případ spontánního krvácení do duhovky při užívání extraktu z ginkgo biloba na pozadí dlouhodobého užívání kyseliny acetylsalicylové v dávce 325 mg / den. Předpokládá se, že to může být způsobeno přídavným inhibičním účinkem na agregaci krevních destiček.

Současné užívání dipyridamolu může zvýšit Cmax salicylát v krevní plazmě a AUC.

Při souběžném užívání s kyselinou acetylsalicylovou se zvyšují koncentrace digoxinu, barbiturátů a solí lithia v krevní plazmě.

Při současném použití salicylátů ve vysokých dávkách s inhibitory karboanhydrázy je možná intoxikace salicyláty.

Kyselina acetylsalicylová v dávkách nižších než 300 mg / den má nepatrný vliv na účinnost kaptoprilu a enalaprilu. Při použití kyseliny acetylsalicylové ve vysokých dávkách je možné snížit účinnost captoprilu a enalaprilu.

Se současným užíváním kofeinu se zvyšuje rychlost absorpce, koncentrace v plazmě a biologická dostupnost kyseliny acetylsalicylové.

Současné užívání metoprololu může zvýšit salicylát C max v krevní plazmě.

Při použití pentazocinu při dlouhodobém podávání kyseliny acetylsalicylové ve vysokých dávkách existuje riziko těžkých nežádoucích účinků ledvin.

Současné užívání fenylbutazonu snižuje uricosurie způsobenou kyselinou acetylsalicylovou.

Se současným použitím etanolu může zvýšit účinek kyseliny acetylsalicylové na gastrointestinální trakt.

Kromě Toho, O Depresi